Migrace emailových schránek na Exchange online

Last modified by Lukáš Holý on 03.08.2023 12:18

Fakulta bezpečnostního inženýrství se rozhodla o přechod na nový emailový systém Office365. Důvodem přechodu je zvýšení kapacity emailové schránky a lepší koordinace plánovaní schůzek v aplikaci MS TEAMS při distanční výuce.

Níže jsou uvedeny postupy týkající se migrace pro zaměstnance a studenty.

Zaměstnanci

Pokud jste jako zaměstnanci využívali systém Exchange (většina zaměstnanců na pracovní úvazek), tak se pošta ve Vašich pracovních počítačích a noteboocích přenastaví sama. Pokud používáte poštu i na Vašich mobilních zařízeních musíte odebrat a přidat poštovní účet dle návodu níže.

U zaměstnanců, kteří doposud nevyužívali systém Exchange (většinou pracovníci na dohodu) musí provést přesunutí obsahu ze systému ROUNCUBE do Office365 ručně pomocí aplikace Outlook. Datum vytvoření nové poštovní schránky bude zaslán emailem, každému zaměstnanci a po dobu 4 týdnu od vytvoření nové poštovní schránky, bude zachován přístup i do dřívější poštovní schránky. Nově došlá pošta bude od zaslaného data doručována pouze do nově vytvořené poštovní schránky.

Studenti

Studentům bude dne 4.12.2020 vytvořená nová poštovní schránka na systému Office365. Od data vytvoření nové poštovní schránky bude příchozí pošta doručovaná pouze tam.

Po dubu 4 týdnu bude dostupná dřívější poštovní schránka pro přesun obsahu dřívější došlé pošty pomocí aplikace Outlook.
Po přechodu na novou poštovní schránku bude nutné si znovu nastavit přeposílání pošty na jinou emailovou adresu!!!

Veškeré návody jsou uvedené níže.

Návody