USB Network Gate

Last modified by Denisa Wernerová on 03.08.2023 13:00

USB Network Gate je aplikace umožňující připojení USB zařízení skrze počítačovou síť. Použití je vhodné především ve virtualizovaném prostředí, kde není možnost připojit USB zařízení fyzicky přímo k serveru. Po připojení se přitom zařízení tváří jako fyzicky připojené, proto není potřeba speciálně upravených aplikací pro práci s ním. Aplikace je dostupná ve verzích pro Windows, Linux i Mac OS. Nezáleží tedy na tom, jaký serverový systém používáte. Všechny verze nabízí grafické rozhraní pro instalaci a úvodní konfiguraci, verze pro Linux a Windows mají i textové rozhraní.

Tato služba je dostupná pouze serverům hostovaným v datacentru CIT.

V případě zájmu o tuto službu nebo žádosti o další informace, prosím, kontaktujte HelpDesk CIT pomocí webového rozhraní.
 

Instalace:

 1. Ze stránky výrobce (http://www.eltima.com/products/usb-over-ethernet/) si stáhněte instalátor poslední verze USB to Ethernet Connector.
   
 2. Spusťte instalátor a pokračujte podle pokynů na obrazovce. Na posledním okně instalace zaškrtněte Launch USB to Ethernet Connector now.

  Objeví se Vám okno se dvěma záložkami a informací, že používáte 14denní licenci. Tuto informaci můžete ignorovat, protože licence se vztahuje pouze na sdílení zařízení a ne na jejich připojení. Pro Vaše použití není potřeba žádné licence.

  Přejděte na záložku Remote USB devices.

  1.png
   
 3. Nyní je potřeba přidat vzdálené zařízení. Pro tyto kroky je bezpodmínečně nutné mít IP adresu serveru a připojeno USB zařízení na serveru usbip.vsb.cz.

  Klikněte na tlačítko Add remote device.

  2.png
   
 4. Otevře se Vám nové okno, kde musíte do položky Remote host napsat adresu usbip.vsb.cz. Následně klikněte na tlačítko Find. Objeví se seznam sdílených USB portů na serveru. Vyberte port, jenž Vám byl přidělen správcem a zmáčkněte tlačítko Add remote device. Pokud máte přiděleno více portů, tak postupně aplikujte poslední 2 kroky na každé Vám přidělené zařízení. Poté okno zavřete tlačítkem Close.

  3.png
   
 5. Nyní vidíte v seznamu vzdálených portů dříve přidaná zařízení. Teď stačí jen označit a kliknout na Establish Connection. Je důležité, aby byl v ikoně tohoto tlačítka znak nekonečna. To umožní, že bude zařízení připojeno při každém startu operačního systému.

  4.png

  Po prvním připojení již bude vždy zařízení připojeno po spuštění služby Elltima Usb to Ethernet Connector.

  Pokud stav zařízení není ve stavu connected, prosím kontaktuje HelpDesk CIT pomocí webového rozhraní.